Compare! - Compare prices

by kirik88


Tools

free



Which is cheaper, a gallon of juice for $3.99 or a small pint for $0.49?How about ten eggs for $1.25 or a pack of nine for $1.2? Or would it be better to get a dozen at once for $1.55?If thats a question you often ask yourself, this app is right for you! Just type in the price, the quantity, choose the way products are measured - individual pieces or comparisons in gallons, pints, pounds, ounces, even kilograms and grams - then the app will calculate the price of one unit of product (for example, converts everything to one pound) and indicate the option that is cheaper.Worth a try next time you shop?